• Ergün Koçer

Omega 3 Efsanesi
Kalp hastalığı ve damar sağlığı konusunda yapılan yayınlar etkisi ile Omega3 içeren destek ürünlerin tüketimi hızla artarken gözden kaçan bazı noktaları hatırlatmak istedik.

Omega3 kalp damar sağlığı ve kan dolaşımı ile ilgili tüm organların sağlığı açısından önemlidir.

Metropol hayatının zorunlu kıldığı hızlı yapılan öğünler nedeniyle balık konserveleri ile süslenmiş salatalar çalışan beyaz yakalılar tarafından tercih edilmektedir.

Oysa ayçiçeği yağı veya mısırözü yağı içinde konserve edilen balığın (çiflik balığı değilse!) içerdiği Omega3 doymamış yağ asiti bitkisel yağlardaki Omega 6 yağ asiti ile faydalı etkisini kaybetmiş olmaktadır.Bu nedenle bu tarz beslenme ile sağlığımızı omega 3 alımı ile korumaktan uzak kalmaktayız.Aynı salata biraz nar ekşisi (gerçek anlamda doğal üretilmiş ,fabrikasyon olmayan!) ve birazda ceviz içi ile renklendirilirse alınacak Omega3 daha fazla olacak üstelikte. alkali beslenmeye hizmet edecektir.

Bu sitede yer alan her türlü içerik sadece bilgilendirme amacı taşır. Aktarılan hiç bir bilgi "tedavi, reçete, danışmanlık" niteliği taşımaz. Tüm içerik medikal kaynaklardan derlenmiştir ve bu içeriklerin doğruluğu sahiplerine aittir. Kesin tanı/tedavi sadece hasta ve doktorun yüzyüze iletişimiyle gerçekleşmelidir. Sitemiz dahilindeki bilgilerin kullanılmasıyla alakalı tüm sorumluluk kullanıcıya aittir. Sitemizi ziyaret etmiş her kullanıcı bu şartları kabul etmiş sayılır. Tüm hakları saklıdır.